O co jde?

Jde o sportovně společenskou akci pro cyklisty a pěší turisty, ve které chceme nezávodní formou ukázat účastníkům krásy Moravské brány a jejího okolí.

 

Pro koho je akce určena?

Pro všechny lidi kteří neradi sedí doma a raději lícou s kamarády či s dětmi po venku, ať na biku nebo po svých. Trasy povedou většinou po cyklostezkách a turisticky značených stezkách. Orientace v terénu bude pomocí map obdržených při prezentaci a šipek rozmístěných podél celé trati.

 

Proč se zúčastnit?

Kdo zažil atmosféru hromadného startu – ví své. Navíc, kde se setkat s kamarády a lidmi podobného zaměření jako vy, než na takovéto pohodové akci s možností pěkné výhry v cíli. Pro turistiku je okolí Moravské brány ideální s pěknými výhledy do údolí Bečvy.

 

Doporučená výbava

Kolo v perfektním stavu, náhradní duše, funkční pumpička, cyklistické oblečení. Pro pěší, samo že kvalitní obuv a batůžek s pitím atd. Nějakou tu korunu na občerstvení v místních hospůdkách a v cíli.

Povinná výbava

Cyklisté musí startovat v cyklistické helmě.

Kdo akci pořádá?

Partička bikerů TJ Sokol Černotín, spolek – ČERNÉ KONĚ, kteří v zimě odloží biky, obujou škarbále a chodí na tůry, nebo na běžky. Více o našem cykloodílu najdete na www.cernekone.eu.